27.02.2022.

07:27

NADAL JE NEUNIŠTIV, ISPRAŠIO I BRITANCA! Do titule bez izgubljenog seta! Napada Novakov rekord! (FOTO)

U finalu je Rafael Nadal pobedio  Kamerona Norija sa 6:4, 6:4, u meču koji je trajao sat i 55 minuta.

Španac je još jednom potvrdio da je počeo sezonu iz snova. Oborio je karijerni rekord po uspešnom startu sa 15 pobeda u nizu, imao je 12 pobeda 2014. Sada Rafa preti da na Indijan Velsu obori rekord Pita Samprasa i Rodžera Federara koji su 1997, odnosno 2018, otvarali sezonu sa po 17 vezanih trijumfa. Apsolutni rekord je u rukama Novaka Đokovića, od 41 uzastopne pobede iz 2011. godine. Novak ima i 26-0 iz 2020. godine, a videćemo da li će Nadal možda moći da ugrozi ove brojke našeg asa.

Bez izgubljenog seta je Španac stigao do titule! Maksimalnim rezultatom redom su padali Denis Kudla, Stefan Kozlov, Tomi Pol, Danil Medvedev u polufinalu i na kraju Kameron Nori.

Sada je vezao i tri titule, u Melburnu je pobedio na uvodnom turniru, pa je posvojio Australijan open pre dolaska u Akapulko.

Nadalu je ova titula 91. u karijeri, četvrta u Akapulku i potpuno je spreman za Indijan Vels.

Tu će napasti 37. Masters titulu i to mu je prilika da se izjednači sa Novakom Đokovićem, koji je ove zime postao rekorder u Parizu 37. peharom.