20.03.2022.

23:02

POLJAKINJA POKORILA INDIJAN VELS I DOŠLA DO NAJBOLJEG PLASMANA U KARIJERI! Protivnica bez ikakve šanse u finalu!

Ona je u velikom finalu posle 80 minuta igre bila bolje od Grkinje Marije Sakari, 6:4, 6:1

Time će Švjontek, od ponedeljka doći do druge pozicije na WTA listi, njene najbolje do sada u karijeri.

Obe teniserke pokazale su veliku dozu nervoze na početku, što je rezultiralo sa četiri uzastopna brejka. Brže se stabilizovala Iga Švjontek koja je ponovo oduzela servis protivnici za 4:2, ali Sakari je odmah napravila ribrejk i potom izjednačila na 4:4. Ipak, Poljakinja je na 5:4 uspela da iskoristi treću set loptu i dođe do 6:4.

U drugom setu, Švjontekova je pokazala zašto je trenutno igračica u najboljoj formi, pošto je ubedljivom igrom rutinski savladala protivnicu. Ovo joj je bila druga titula od početka sezone, pošto je prethodno slavila u Dohi, a ujedno i peta u karijeri.

Uz sve to ona je prva teniserka iz Poljske koja je došla do trofeja na ovom turniru.