05.04.2022.

19:49

CRNA SERIJA SE NASTAVLJA! Krunićeva ISPALA u Kolumbiji!

Beograđanka koja zauzima 116. mesto na WTA listi izgubila je posle dva sata i devet minuta.

Rahimova je u četvrtom gemu prvog seta oduzela servis Srppkinji, a prednost brejka je sačuvala do kraja i stekla vođstvo u setovima.

Krunićeva je u drugom setu tri puta oduzela servis Ruskinji, koja je napravila jedan brejk, i izjednačila je na 1:1.

Srpkinja je bolje počela treći odlučujući set. Povela je sa 2:0, ali je Rahimova uspela da preokrene na 4:2. Srpska teniserka je napravila brejk u osmom gemu i izjednačila, a rivalke su posle toga osvajale gemove na svoje servise sve do 11. kada je Ruskinja ponovo napravila brejk i povela sa 6:5.

Ona je poslednji gem osvojila bez izgubljenog poena i iskoristila prvu meč loptu, plasirvši se u osminu finala turnira u Bogoti.

Rahimova će igrati protiv pobednice duela između drugog nosioca Beatris Hadad Maje iz Brazila i Mađarice Reke Luce Jani.