19.04.2022.

17:09

SRPSKI PAR U 2. KOLU! Braća GAZE ka odbrani TRONA!

Branioci titule na Serbia openu loše su otvorili meč, suočivši se sa brejk loptama. Uspeli su, međutim, Matej i Ivan da u prvom gemu spasu čak četiri vezane brejk prilike rivala, potom u šestom gemu prvog seta dve vezane, da bi onda iznenadili protivnike i poveli sa 4:3.

Kasnije su potvrdili brejk i napravili još jedan, što je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta rezultatom 6:3.

Sabanovi su i na startu drugog seta napravili treći uzastopni brejk, ali su Bopana i Midelkup odgovorili ribrejkom, a do kraja drugog seta nije bilo brejk šansi, pa je odlučivao taj-brejk. Tamo su Ivan i Matej izgubili 7:2, da bi se pristupilo super taj-brejku u trećem setu.

Tada je zablistao srpski par i trijumfom od 10:6 prošao u drugom rundu, gde će igrati protiv pobednika meča Nikola Mektić/Mate Pavić - Hans Hak/Filip Osvald (Nemačka) koji je u sredu na programu.

Hrvatski par je veliki favorit u ovom duelu, tako da će braća Sabanov verovatno njima da megdan.