19.04.2022.

20:49

LAJOVIĆ POSLE DRAME PORAŽEN OD JAPANCA! Taro kaznio Srbina i razočarao domaće navijače!

U prestonici Srbije, japanski igrač je savladao domaćeg igrača sa 2:1 (6:2, 1:6, 6:7).

Lajović je bio ubedljiv u prvom setu. Nakon uvodnih gemova koje su teniseri rešili u svoju korist, Dušan je zaigrao agresivnije, uz dva brejka vezao četiri gema, a potom rutinski priveo set kraju.

Potpuno suprotna slika na terenu u odnosu na prvi set donosi Japancu izjednačenje - 6:1.

Dva brejka je napravio Danijel i vrlo ubedljivom igrom izborio je treći odlučujući set. Prvo je Srbin napravio brejk u četvrtom gemu trećeg seta i poveo je 3:1, da bi već u narednom isti brejk vratio Danijelu. Japanac se tu nije zaustavio i osvojio je i naredna dva gema, od kojih jedan na servis Srbina, čime je poveo 3:4 i imao je priliku da privede meč kraju, ali nije se predao Lajović koji je potom vratio brejk i vratio je rezultatsku neizvesnost u meč. Obojica su servirali dobro i meč je ušao u taj-brejk, posle kog je pobedu odneo japanski teniser.

Za četvrtfinale, Taro Danijel će se boriti protiv Norvežanina Holgera Runea koji je napravio iznenađenje izbacivši Garina u dva seta.