23.04.2022.

13:00

MLAK START, FURIOZAN KRAJ! Novak se mučio, a onda počistio Hačanova za finale Srbija Opena

Nije baš najbolje ušao u meč naš as, ali vremenom je ušao u ritam i izborio finale Srbija Opena.

Meč nije najbolje počeo za Novaka, napravio je već u prvom gemu brejk Karen Hačanov.

Držao je prednost Rus, igrao jeveoma sigurno, ipak pri rezultatu 5:4 za Hačanova, imao je Novak brejk loptu koju nije iskoristio, a zatim je njegov protivnik osvojio set.

Od drugog seta kreće potpuno drugačija priča, Novak je počeo da dominira uzeo je dva brza brejk i osvojio set rezultatom 6:1.

U trećem setu gledali smo sličan scenario. Novak diktirao tempo, a Hačanov nije bio ni bleda senka onog igrača iz prvog seta. Sigurno je Novak ponovo uzeo dva brejka i osvojio set rezultatom 6:2.

U finalu Srbija Opena igraće protiv boljeg iz duel Andreja Rubljova i Karena Hačanova.

NOVAK ĐOKOVIĆ-KAREN HAČANOV 2:1 (4:6, 6:1, 6:2)

3:1 - Dolazi lagano Novak do novog servis gema

2:1 - Dolazi Rus do svog prvog gema u trećem setu. Prekinuo je niz od sedam osvojenih gemova Novaka Đokovića

2:0 - BIo je ovo jedan od boljih gemova na meču, a naš uspeo da ga osvojio. Pokazao je Srbin skoncentrisanostu pravom momentu

1:0 - Dolazi Novak do brejka odmah na startu seta

DRUGI SET:

6:1 - Sigurno Novak osvaja set

5:1 - Novak pravi još jedan brejk

4:1 - Bez izgubljenog poena dolazi Novak do gema

3:1 - Imao je dve brejk lopte Novak, uspeo je da iskoristi drugu i da stekne prednost

2:1 -  Novak nije uspeo da iskoristi prvu gem loptu, ali pošlo mu je za rukom kod druge

1:1 - Bez izgubljen poena dolazi Hačanov do gema.

1:0 - SIguran Novak na svoj servis

PRVI SET

4:6 - Hačanov je spasao brejk loptu,  a zatim je iskoristio drugu set loptu

4:5 - Novak uzima gem na sopstveni servis

3:5 - Bez izgubljenog poena dolazi Hačanov do gema, sada će Novak servirati za opstanak

3:4 - Ponovo siguran Novak na sopstveni servis

2:4 - Dolazi Hačanov do novo gema na svoj servis

2:3 - Sve je sigurniji Novak na svoj servi. Iskoristio je naš as prvu gem loptu

1:3 - Uzima Hačanov bez problema gem na svoj servisd

1:2 - Uspeo je Novak da spase brejk loptu, a zatim da osvoji prvi gem na meč

0-2 - Spasao je dve gem lopte Novak, ali Hačanov je treću uspeo da iskoristi

0-1 - Novak Đoković prvi servira na meču i uspeo je osvoji prvi poen na svoj servis. Ipak usledila su tri vezana poena ruskog tenisera.Odmah je prvu brejk loptu iskoristio Hačanov. Mnogo je grešio u ovom gemu prvi teniser sveta

13.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen polufinalnom meču Srbija Opena između Novaka Đokovića i Karena Hačanova