04.05.2022.

17:21

NEMAC PREŽIVEO HRVATA! Zverev PREOKRETOM do osmine finala!

Nemački teniser je posle dva sata i 17 minuta igre uspeo da preokrene rezultat i izgubljeni meč pretvori u pobedu.

Igrao je Zverev daleko sigurnije nego protekle nedelje u Minhenu, gde je izgubio neočekivano rano, od kasnijeg pobednika turnira, Danca Holgera Runea.

Hrvatski as je zapretio osvajanjem prvog seta, ali je treći igrač ATP liste pronašao put do trijumfa i boljom igrom uspeo da opravda epitet favorita.

Zverev je prvi stigao do brejka i poveo sa 4:2, da bi Čilić potom napravio seriju 4:0 i osvojio set rezultatom 6:4.

Nije ustuknuo teniser iz Hamburga, ponovo je napravio brejk u trećem gemu i imao šanse i u petom, ali ih tada nije iskoristio.

Odoleo je napadu Čilića u osmom gemu, odbranio tri brejk lopte i potom u desetom gemu još jednu, da bi iskoristio prvu set loptu za izjednačenje u meču.

U setu odluke Zverev je odmah stekao prednost od 2:0, sigurno držao svoj servis i stigao do trećeg kola, gde će igrati sa pobednikom meča između Sebastijana Korde (SAD) i Lorenca Musetija (Italija).