05.05.2022.

16:02

ŠTETA! Posle SENZACIJE Lajović pakuje kofere! Ništa od sudara Dušana i Novaka!

Lajović je posle 95 minuta igre poražen od 14. tenisera sveta, Huberta Hurkača, 7:5, 6:3, kojem će to biti prvo četvrtfinale na ovom takmičenju. Lajović je propustio priliku za megdan sa Novakom Đokovićem u četvrtfinalu, kome je prethodno Endi Mari zbog bolesti predao meč bez borbe.

Srbin je u prvom setu bio ravnopravan sa Poljakom. Imao je šanse, ali je propustio dve brejk lopte u finišu seta!

Dušan Lajović

Servirao je srpski as za tajbrejk, napravio je nekoliko grešaka, kojima je poklonio Hurkaču tri vezane brejk lopte, a ujedno i set.

Duci je dve spasio, a onda kod treće napravio mali aut kod servisa, ali je onda ušao u raspravu sa sudijom, koja mu je očigledno poremetila koncentraciju, pa je potom Hurkač došao do seta.

Teniser iz Poljske je u četvrtom gemu drugog seta uspeo da napravi ključni brejk i potom stigne i do 4:1. Sačuvao je servis do kraja i tako stigao do plasmana među osam najboljih. Njemu će ovo biti četvrti okršaj sa Novakom Đokovićem, Srbin u pobedama vodi sa 3:0.