07.05.2022.

00:45

ZVEREV POSLEDNJI POLUFINALISTA! Nemac ODOLEO naletima Kanađana i ide na megdan Grku!

Bila je to peta pobeda Zvereva protiv 10. tenisera sveta u njihovom sedmom okršaju, a meč je trajao 115 minuta.

Trenutno treći igrač ATP liste je od starta krenuo silovito, sa namerom da odbrani trofej osvojen prošle godine.

Teniser iz Hamburga je napravio brejk u trećem gemu početnog seta i poveo sa 2:1, dok je u preostala tri servis gema do kraja seta izgubio samo poen i bez velikih muka stigao do 6:3, uz načinjen brejk i u devetom gemu.

Feliks Ože Alijasim

Gde je završio prethodni, nastavio je u drugom setu, napravivši na početku brejk za 2:0.

Imao je u narednom gemu dosta problema sa servisom, napravio je tri duple greške, ali Kanađanin to nije iskoristio, propustio je dve prilike da mu oduzme servis.

Kod 4:1, Zverev je imao četiri brejk prilike u maratonskom gemu koji je trajao čak 16 minuta, ali je Alijasim izdržao i smanjio na 4:2.

Ubrzo je Feliks vratio brejk, smanjio na 4:3, a potom i izjednačio rezultat.

Kod vođstva Nemca od 5:4, Aleksander je ispustio dve meč lopte na servis rivala, da bi iskoristio prvu narednu, u 12. gemu i rešio sve dileme.

On će se u subotu od 21 čas u polufinalu sastati sa Grkom Stefanosom Cicipasom, koji je sa 6:3, 2:6, 6:4 pobedio Rusa Andreja Rubljova.

Pre toga će od 16 časova na teren Novak Đoković i Karlos Alkaras iz Španije.