07.05.2022.

15:02

NOVAK POKLEKAO POSLE MARATONSKE BORBE! Zlatni dečko“belog sporta“ napravio još jednu senzaciju, prvo je skinuo krunu "kralju šljake“, a zatim je savladao prvog tenisera sveta!

Bio je ovo neverovatan meč, a mladi Španac stigao do još jednog bitnog trijumfa.

Od samog starta Alkaras je krenuo žestoko. Već u prvom gemu stigao je do brejka. Pokazivao je mladi Španac veom odlučnu igru, ali kako je vreme prolazilo, Novak je hvatao zalet.

Pri rezultatu 4:4 uspeo je Novak da iskoristi treću brejk loptu i tako stigne do izjendačenja. U taj-brejk naš as je bio skoncetrisaniji i tako je stigao do prvog seta.

Napeta igra nastavila se i u drugom setu. Oba igrača su u više navrata spašavali brejk lopte, a zatim je pri rezultatu 5:5 Alkaras oduzeo servis Novaku i onda priveo set kraju.

Treći set je tek bio prava igra živaca. Gledali smo atraktivne poteze na obe strane, a Novak je pri rezultatu 5:4 za Alkasa spasao meč loptu.

Odluka je pala u taj-brejk. Ponovo je Novaka spasao meč loptu, ali ipak sledeću je mladi Španac iskoristio i izborio finale Mastersa u Madridu.

On je tako postao prvi teniser koji na istom turniru na šljaci savladao i Rafaela Nadala i Novaka Đokovića.

U finalu će igrati protiv boljeg iz susreta Stefanosa Cicipasa i Aleksadra Zvereva.

NOVAK ĐOKOVIĆ - KARLOS ALKARAS 1:2(7:6,5:7, 6:7)

TREĆI SET:

6:7 - Karlos Alkaras je pobednik ovog meča

6:6 - taj-brejk će odlučiti pobednika

6:5 - Sa nulom dolazi do gema Karlos Alkaras

5:5 - Novak je spasao meč loptu. Zatim je u sledećih 10 minuta pokušao da dođe do gema, a iskoristio je tek četvrtu gem loptu

4:5 - Odlično je Novak uzeo ovaj gem, osvojio je prva dva poena, ali zatim su sledeća četiri pripala Alkasaru

4:4 - Uspeo je Novak da dođe do gema na sopstveni servis

3:4 - Ponovo izuzetno dug gem. Novak je imao neiskorišćenu brejk šansu, a Alkaras je iskoristio tek četvrtu gem loptu

3:3 - Ponovo uzbudljiv gem. Dve brejk lopte je spasao Novak. Ipak, izvukao se sigurnim servisima

2:3 - Poslužio je Alkarasa servis u pravom momentu i tako je stigao do 3:2

2:2 - Bio je ovo jedan od najdužih gemova na meču. Novak je uspeo da  izjednači nakon što je spasao čak tri brejk lopte

1:2 - Siguran Karlos Alkaraz. Nije Španaac izgubio poen na svoj servis

1:1 - Stiže Novak do izjednačenja

0:1 - Siguran Alkaras na sopstveni servis

DRUGI SET:

5:7 - Osvojio je Karlos Alkaras set

5:6 - Spasao je Alkaras brejk loptu, a potom je stigao do gema. Servira Novak opstanak u setu.

5:5 - Alkaraz je uzeo prva dva poena u ovom gemu, ali zatim je usledila dominacija prvog tenisera sveta

4:5 - Dve brejk lopte je spasao Alkaras, a zatim je uspeo da stigne do gema. Novak sada servira za opstanak u setu

4:4 - Stiže Novak do izjednačenja

4:3 - Siguran je u oldučujućim momentima Alkaras bio u ovom gemu

3:3 - Spasao je Novak brejk loptu,  a zatim je stigao do gema na sopstveni servis

2:3 - Nije imao Alkaras mnogo problema u ovom gemu

2:2 - Osvaja Novak gem na svoj servis

1:2 - Alakaras dolazi bez izgubljenog poena do gema

1:1 - Izjednačuje Novak rezultat u gemovima

0:1 - Siguran Alkaras na svoj servis

PRVI SET:

7:6 - Osvojio je Novak prvi set. Čak tri brejk lopte je spasao Španac, ali četvrta je otišla u korist prvog tenisera sveta

6:6 - Osvaja gem Alkaras. Idemo u taj-brejk

6:5 - Siguran Novak Đoković na svoj servis gem, sada će Alkaras servirat za ostanak u setu

5:5 - Bio je ovo veoma neizvestan gem, ali ključni momentima ostao je Alkaras pribran i stigao do izjednačenja

5:4 - Novak dolazi do prvog vođsta od početka meča

Tekst potpisa

4:4 - Iskoristio Novak treću brejk šansu na meču!

3:4 - Novi uspešan servi gem za Novaka Đokovića

2:4 - Ponovo je spsao brejk loptu Alakras, a zatim stigao do gema

2:3 - Najsigurniji Novakov gem do sada. Nije izgubio Srbin nijedan poen

1:3 - Novi servis gem za Alkarasa

1:2 - S lakoćom Novak dolazi do prvog gema na meču!

0:2 - Imao je Novak brejk loptu, ali uspeo Alakarays da stigne do gema na svoj servis

0:1 - Nije dobro počeo meč Novak. Stigao je Alkaras odmah do brejka