23.05.2022.

10:51 >> 19:31

SRBI NA ROLAN GAROSU: Novak, Kecmanović i Krajinović MAKSIMALNI, Lajović POKVARIO stopostotan učinak!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković u ponedeljak od 20:45 počinje svoju odbranu titule na Rolan Garosu.

Ovaj ponedeljak je bitan dan za još trojicu srpskih asova, jer i oni startuju svoj pohod na što bolji plasman na prestižnom turniru!

Kecmanović i Đoković

U toku dana će na teren i Dušan Lajović, Filip Krajinović i Miomir Kecmanović.

Krajinović će na teren protiv Rejlija Opelka u 11 časova, dok Lajović igra protiv Sebastijana Baeza, a na teren bi trebalo da izađe oko 13 časova!

Drugi najbolje rangiran srpski teniser Miomir Kecmanović će protiv Tomasa Marina Ečeverije na teren oko 14:30 minuta. Od 15:00 bi rekete trebali da ukrste Nadal i Tompson!

23.01 - Odličan učinak srpskih tenisera drugog dana Otvorenog prvenstva u Francuskoj, pokvario je samo poraz Dušana Lajovića od Argentinca Sebastijana Baeza.

Na početku programa, Filip Krajinović je savladao favorizovanog Rejlija Opelku sa maksimalnih 3:0, dok je posle njega Miomir Kecmanović bio bolji od Argentinca Tomasa Ečeverije istim rezultatom.

Za kraj je viđena poslastica, pošto je Nole opravdao epitet apsolutnog favorita i "počistio" Japanca Jošihita Nišoku sa 3:0 prepustivši rivalu samo četiri gema!

U utorak će na teren Laslo Đere protiv Ričardasa Berankisa iz Litvanije, odnosno, Aleksandra Krunić u konkurenciji dama, a njena rivalka biće Ruskinja Kamila Rahimova.

23.00 - Novak Đoković je pobedio Jošihita Nišioku za manje od dva sata rezultatom 3:0 (6:3, 6:1, 6:0) i plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

22.27 - JAPANAC NIŠIOKA NEDORASTAO NOVAKU

Najbolji teniser sveta Novak Đoković rutinski privodi posao kraju protiv Jošihita Nišioke, jer protiv Japanca vodi sa 2:0 u setovima.

Nole je prvi set dobio sa 6:3, dok je u drugom bio još ubedljiviji i slavio sa 6:1.

20.15 - KECMANOVIĆ U DRUGOM KOLU

Srpski teniser Miomir Kecmanović se uspešno plasirao u drugo kolo Rolan Garosa

On je savladao Argentinca Tomas Ečeveriju rezultatom 6:3, 7:5, 6:3

19.30 - Kecmanović osvaja i drugi set, vrlo blizu je plasman u drugo kolo naš teniser (6:3, 7:5)

18:30 - Gde je stao u prethodnom, Miša nastavlja u ovom setu. Oduzeo je servis Gaučosu u drugom gemu i stigao do novog brejka, pa sada ima veliku prednost od 3:0.

6:3 - Sjajan početak za Miomira Kecmanovića, koji je dobio prvi set u duelu sa Ečeverijom posle 51 minuta igre.

Napravio je srpski teniser brejk u devetom gemu, sačuvao ga do kraja i treću set loptu pretvorio u osvajanje prvog seta - 1:0!

17.30 - Svoj meč na Rolan Garosu počeo je i Miomir Kecmanović protiv Tomasa Martina Ečeverije iz Argentine. Trenutno je 2:2 u prvom setu.

17.07 - KRAJ ZA LAJOVIĆA

Dušan Lajović u prvom kolu Rolan Garos od Arentinca Sebastijana Baeza 3:6, 6:3, 4:6,3:6

16.31 - Lajović je izgubio treći set

Srpski teniser Dušan Lajović je izgubio treći set rezultatom 6:4, sada je 2:1 u setovima za Argentinca Sebastijana Baeza

Nadal nema milosti

Dupli brejk ima Rafa protiv Džordana Tompsona i vodi sa 4:1! Australijanac izgleda bespomoćno pred naletima španskog tenisera.

Lajović izgubio brejk!

3:3 - Poveo je Lajović protiv Baeza sa 2:1, napravivši brejk u trećem gemu, ali je Argentinac vratio izgubljeno u šestom i ponovo smo na početku.

Nadal vodi 2:1 - Došao je Španac do brejka proitv Tompsona već u trećem gemu i sada je prednost na njegovoj strani.

15:53 - Na terenu je i "kralj šljake" Rafael Nadal, Španac za koji minut počinje svoj meč protiv Džordana Tompsona iz Australije.

6:3 - Vraća Lajović milo za drago! Srbin je izjednačio u setovima protiv Baeza na 1:1.

Napravio je Duci brejk na staru i poveo sa 2:0, ali je Gaučos uzvratio ribrejkom smanjivši na 2:1, da bi ponovo srpski as napravio novi ribrejk za 3:1.

Do kraja je Lajović uspeo da sačuva servis i trijumfuje sa 6:3, iako je kod rezultata 5:2 imao nove prilike da oduzme servis Argentincu, koji se odbranio.

3:6 - Set osvaja Baez! Mora Duci da se konsoliduje, i da se hladne glave posle velike pauze zbog kiše vrati u meč!

2:5 - Propuštena šansa za srpskog asa! Mogao je Lajović da vrati brejk, imao je šansu, ali nije imao sreće..

1:3 - Brejk za Argentinca! Lajović je u prethodnom gemu imao šest brejk lopti, nije ih iskoristio, ali zato Baez jeste, i to prvu.

15:05 - Lajovićev meč se nastavio nakon pauze zbog kiše!

1:2 - Gubi Lajović od Baeza, ali Dušan je sada na servisu, a rezultat je 30:20 u četvrtom gemu. Prekinuti su mečevi u Parizu zbog kiše!

- Najbolja teniserka sveta, Poljakinja Iga Švjontek plasirala se danas u drugo kolo otvorenog prvenstva Francuske, pošto je lako pobedila Ukrajinku Lesju Curenko sa 6:2, 6:0.

- Bivša najbolja teniserka sveta, Japanka Naomi Osaka završila je učešće na Rolan Garosu već u prvom kolu, pošto je izgubila od Amerikanke Amande Anisimove sa 7:5, 6:4.

KRAJ! Krajinović je savladao sa 3:0 favorizovanog Opelku! Filip je pobedio sa 7:6 (5), 6:2, 6:3.
Sjajna partija Srbina koji je lako stigao do pobede nad 17. na svetu!

12:35 - Svakog trenutka se očekuje početak meča između Dušana Lajovića i Sebastijana Baeza iz Argentine.

6:2- Još jedan brejk za Filipa i sada lepa prednost za Srpskog asa od 2:0 u setovima!

4:2 - Brejk u drugom setu za Krajinovića! Filip je uspeo da slomi Amerikanca, oduzme mu servis i povede! Bilo je 30:0, a onda četiri poena za srpskog tenisera u nizu i sada je korak bliži osvajanju i drugog seta!

0:1

5:6 -  Vodi Opelka, a Krajinović servira za ostanak u setu!

3:3- Egal meč! Kako trenutno izgledaju stvari na meču Opelke i Krajinovića, set ide ka taj-brejku –

1:0- Krajinović je siguran na svoj servis, pa je poveo sa 1:0 na meču protiv Opelke!

10:30 - Dobro jutro i dobro došli na lajv blog portala Informer.rs, posvećen Rolan Garosu i najzanimljivijim mečevima dana.