20:05

ZVEREV POKVARIO PLANOVE TENISKOM VUNDERKINDU! Nemac se osvetio Alkarazu, mladi teniser pakuje kofere!

Aleksandar Zverev je pobedio je Karlosa Alkaraza rezultatom 6:4, 6:4, 4:6, 7:6.

Iako je Karlos Alkaraz zbog trenutne forme važio za favorita, nemački teniser je pokazao da nije bez razloga treći teniser sveta.

U prava dva seta dovoljan mu je bio po brejk portiv mladog španskog tenisera. Ipak, u trećem setu brejk je napravio Alkaraz i tako je uveo meč u četvrti set.

Karlos Alkaraz

U četvrtom setu Zverev je napravio brejk pri rezultatu 4:4, ipak uspeo je Alkaraz ekspresno da oduzme servi nemačkom igraču.

U sledeća dva gema, teniseri su bili sigurni na sopstveni servi, a zatim je na redu bio taj-brejk.

U taj-brejk Zverev nije iskoristio prvu meč loptu, ipak kod druge je bio uspešan i tako zasluženo plasirao u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske.

Aleksandar Zverev

Tako je uspeo da se osveti Karlosu Alkarazu za porazu u finalu Mastersa u Madridu pre nekoliko nedelja.

On će u polufinalu igrati portiv boljeg iz duela Novaka Đokovića I Rafaela Nadala.