27.06.2022.

22:48

MAREJ SLAVIO NA KRILIMA PUBLIKE! Urlikom sreće podigao sve na noge!

Sjajno je igrao Endi Marej koji je kao domaći igrač imao priliku i čast da prvog dana Vimbldona igra na Centralnom terenu, a urlik sreće nakon pobede publika je pozdravila gromoglasnim aplauzom!

Dakvort je dobio prvi set rezultatom 7:5, pa je Marej morao i te kako da se potrudi! Usledio je snažan odgovor nekadašnjeg šampiona Vimbldona, koji sjajno počinje drugi set pa pri vođstvu 3:2 pravi brejk i dolazi do 4:2, što je bila prednost koju nije mogao da ispusti i sa 6:3 dobija drugi set.

Marej je nošen londonskom publikom došao do 6:2 i preokreta pošto je poveo sa 2-1! Poslednji set nije dugo trajao, a okončan je asom. Mari je podigao prisutne na noge, i sa 6:4 u četvrtom setu došao do pobede od 3:1 koju je proslavio snažnim urlikom!

Videlo se koliko je bivšem broju 1. značila ova pobeda, a u narednom kolu, Marej će igrati protiv 20. tenisera sveta Džona Iznera.