29.06.2022.

21:56

BIZARNA SITUACIJA! Novakov dželat izgubio na neverovatan način (VIDEO)

Jirži Veseli je stigao do trijumfa posle četiri sata borbe i pet setova igre.

Veseli je dobio prvi set, da bi Fokina preokrenuo i poveo sa 2:1, a zatim se Čeh vratio i izjednačio na 2:2, te odveo meč u odlučujući set.

Koliko je ovo bio izjednačen meč najbolje govori činjenica da pobednik nije bio poznat ni nakon 12 gemova odigranih u petom setu, a zatim se je usledio super taj-bjrek koji se igra do 10.

Čak i taj deo seta je bio veoma neizvestan, ali je Veseli pri vođstvu 8:7 napravio mini-brejk i tako stigao do meč lopte.

Davidovič Fokina je izgubio naredni poen, samim tim i meč, a da poen zapravo nije ni odigran.

Sakupljač loptica je bacio jednu lopticu Špancu koji je trebalo da servira, a on ju je, iznerviran prethodno izgubljenim poenom, raspalio iz sve snage van terena.

Sudija je postupio po pravilima, dodelio mu je opomenu, a kako mu je to bila druga javna opomena na meču izgubio je poen, samim tim i meč.