16.07.2022.

12:26

BRAVO, A SAD PO TROFEJ! Olga Danilović u prvom finalu od 2018, zgazila Ruskinju!

Olga Danilović je u polufinalu pobedila Ruskinju Anastasiju Potapovu u dva seta - 6:3, 6:2, posle sat i 11 minuta igre.

Ovo je našoj teniserki prvo finale od 2018. godine, kada je trijumfovala u Moskvi nakon što je baš pobedila Anastasiju Potapovu! Olga će za trofej igrati protiv pobednice meča između Petre Martić i Karolin Garsije.

U prvom setu je Olga  na startu napravila brejk i povela 3:2. Ali, napravila je neke greške, što je Ruskinja iskoristila i izjednačila na 3:3. Međutim, Olga je zaigrala mnogo bolje, vratila prednost, povela sa 5:3, a potom i dobila prvi set - 6:3.

Olga Danilović će se biriti za trofej u Lozani

Potapova je u prvom gemu drugog seta imala dve vezane brejk lopte, zatim i još jednu, ali je Danilovićeva svaki put imala rešenje. Potom je  preuzela inicijativu, da bi napravila brejk u šestom gemu za 4:2. Potapova je i bacila reket, izgubila nerve, a Danilovićeva je privela meč kraju iskoristivši treću meč loptu – 6:3, 6:2 za 70 minuta igre.

Srpkinja je sad nadomak povratka u najboljih 100 na svetu, pošto je trenutno projektovana na 104. poziciji od ponedeljka.