17.07.2022.

14:41

NIŠTA OD DRUGE TITULE! Olga poražena od Hrvatice u finalu Lozane!

Olga Danilović je posle 2018. godine i slavlja u Moskvi imala šansu da se domogne još jednog trofeja. Nažalost, stala je kada je bilo najvažnije, u finalu!

Olga nemoćna protiv Hrvatice

Hrvatska igračica, 85. na svetu, dobila je prvi set posle velike borbe i 55 minuta igre. Petra je Olgi uzela servis gem već na startu seta, ali je naša teniserka uzvratila i u četvrtom gemu napravila ribrejk za 2:2.

Potom je u sedmom gemu spasila čak pet brejk lopti, ali nije uspela to da ponovi u devetom gemu.
Hrvatica je napravila drugi brejk u setu, a potom na svoj servis gem iskiristila drugu set loptu i dobila set sa 6:4.

Olga bez trofeja u Lozani

Posle dobijenog prvog seta, Petra je u nastavku imala lakši posao, naša teniserka nije uspela ekspresno da se oporavi i vrati meč na početak. U drugom setu se Olga držala do petog gema, kada je poklekla, a Petra napravila brejk, potom još jedan, povela je sa 5:2 i Olga nije imala snage, ali ni rešenja za raspoloženu protivnicu, da se vrati u meč. Hrvatica je na kraju slavila sa 6:4, 6:2, pošto je iskoristila prvu meč loptu.