02.09.2022.

18:29

US OPEN, PETI DAN! Beretini IZBACIO Mareja, prošao i Fokina! Rud dobio NEVIĐENU DRAMU! Gof do REKORDA KARIJERE!

Na terenima US Opena igran je peti takmičarski dan, viđeno je mnogo uzbudljivih mečeva, a šampion iz 2010. godine Endi Marej ispao je od Italijana Matee Beretinija.

Italijan je u četiri seta dobio rovovsku borbu sa Britancem i zakazao megdan sa Špancem Alehandrom Davidovičem Fokinom, koji je eliminisao Kolumbijca Galana.

Najzanimljiviji okršaj odigrali su Norvežanin Kasper Rud i Amerikanac Tom Pol, sedmi teniser sveta je uspeo u pet setova da eliminiše domaćeg takmičara i prođe u osminu finala.

Uživo:

00:20 - Korentin Mute je sa 3:1 bio bolji od Pedra Ćaćina, po setovima 6:3, 4:6, 6:2, 7:5. On će u sledećem kolu igrati sa Norvežaninom Rudom. Od ranije je poznat još jedan par, a to je da Alehandro Davidovič Fokina ide na Matea Beretinija.

00:05 - Kasper Rud je dobio dramu sa Amerikancem Tomom Polom i sa maksimalnih 6:0 u petom setu izborio plasman u narednu rundu, sa ukupnih 3:2 (7:6, 6:7, 7:6, 5:7, 6:0)

23.48 - Amerikanka Kori Gof plasirala se prvi put u četvrto kolo US Opena, eliminisavši zemljakinju Medison Kiz sa 2:0 (po setovima 6:2, 6:3), što je njen rekord karijere.

23.46 - Pablo Karenjo Busta je bio nemilosrdan u prvom setu prema Aleksu de Minoru i Španac je počistio Australijanca sa ubedljivih 6:1.

23.40 - Nastavlja se maratonski okršaj između Kaspera Ruda i Tomija Pola. Amerikanac je dobio četvrti set sa 7:5 i izjednačio na 2-2. Gledaćemo peti odlučujući set!

23.20 - Korentin Mute vodi sa 2:1 u setovima protiv Gaučosa Pedra Čačina, treći je dobio sa 6:2, dok je Argentinac slavio u drugom sa 6:4.

23.00 - Kori Gof je dobila prvi set protiv Medison Kiz sa ubedljivih 6:2.

22.40 - Američki duel u ženskoj konkurenciji između Medison Kiz i Koko Gof bolje je otvorila mlađa Kori, koja vodi sa 4:1 u prvom setu.

22.30 - Argentinac Pedro Ćaćin i Francuz Korentin Mute vode veliku borbu, trenutno je 1:1 u setovima (3:6, 6:4).

22.20 - Britanac Džek Drejper je predao meč Karenu Hačanovu u trećem setu pri vođstvu Rusa 6:4, 3:6, 6:5, zbog povrede.

22.10 - Kasper Rud i Tomi Pol igrali su taj-brejk i u trećem setu, a Norvežanin je dobio dramu sa 7:2 i poveo sa 2:1 u setovima. Podsetimo, i prethodna dva rešena su u taj-brejkovima (7:6 (7:3), 6:7 (5:7)).

22.00 - Endi Marej je ispao sa US Opena, pošto je Mateo Beretini slavio u četvrtom setu rezultatom 6:3 i sa ukupnih 3-1 plasirao se u narednu fazu takmičenja.

21.40 - Džek Drejper je dobio drugi set protiv Kačanova sa 6:4 i takođe poravnao na 1:1. Britanac ima brejk prednosti u trećem periodu i vodi sa 2:0.

21.30 - I drugi set Tomija Pola i Kaspera Ruda rešavao je taj-brejk u kome je Amerikanac ovog puta trijumfovao 7:6 (7:5) i izjednačio u setovima na 1:1.

21.20 - Endi Marej je uspeo da osvoji treći set i unese dramu u meč sa Beretinijem. Britanac je slavio 7:6 (7:1 u taj-brejku).

20.50 - Kod žena je završen još jedan duel, Kanađanka Rebeka Marino je glatko poražena od Kineskinje Šuai Ženg sa 0:2 (2:6, 4:6). Uskoro će na teren Amerikanke Kori Koko Gof i Medison Kiz, koje će u međusobnom okršaju odlučiti ko ide dalje.

20.40 - Norvežanin Kasper Rud je dobio u taj-brejku prvi set sa Amerikancem Tomijem Polom 7:6 (7:3), dok je Rus Karen Hačanov lagano rešio prvi deo igre protiv Britanca Džejka Drejpera sa 6:3.

20.30 - Mateo Beretini je dobio i drugi set protiv Mareja rezultatom 6:4, sada vodi sa 2:0 u setovima, pošto je i prvi deo igre istim skorom rešio u svoju korist.

20.10 - Španac Fokina je prošao u treće kolo, pošto je savladao Danijela Galana iz Kolumbije sa 3:1 (6:4, 5:7, 6:4, 6:4).

19.50 - Krenuo je još jedan duel, između sedmog tenisera sveta Norvežanina Kaspera Ruda i Amerikanca Tomija Pola, 34. na ATP listi.

19.39 - Počeo je meč Kanađanke Rebeke Marino i kineske veteranke Šuai Ženg.

19.30 - Alehandro Davidovič Fokina osvaja treći seti protiv Kolumbijca Galana sa 7:5 i vodi ukupnim rezultatom 2:1 u setovima.

19.20 - Kod žena, završena su oba meča uvodnog programa. Ons Žaber je izbacila Amerikanku Šelbi Rodžers sa 2:1 (4:6, 6:4, 6:3), dok je Veronika Kudermetova lakše od očekivanog eliminisala Mađaricu Dalmu Galfi sa 2:0 (6:2, 6:0.

19.02 - Endi Marej je izgubio prvi set od Matee Beretinija sa 4:6.

18.55 - U međuvremenu počeo je duel između Ruskinje Veronike Kudermetove i Dalme Galfi iz Mađarske. Trenutno Mađarica vodi sa 2:1 u prvom setu.

18.52 - Beretini prvi stiže do brejka protiv šampiona US Opena iz 2012. godine i vodi sa 4:3, dok Galan dobija drugi set u duelu sa Davidovičem Fokinom rezultatom 7:5.

18:49 - Kod dama, favorizovana Ons Žaber je izgubila prvi set od Amerikanke Rodžers sa 4:6, ali je drugi dobila istim rezultatom, dok u trećem setu vodi sa 2:0 uz brejk prednosti.

18.47 - Španac Fokina je dobio prvi set protiv Danijela Galana sa 6:4, a u drugom Kolumbijac vodi sa 6:5.

Endi Marej i Mateo Beretini vode veliku borbu na drugom terenu i trenutno u prvom setu nema brejka 3:3.

18.44 - Duel Norvežanina Kaspera Ruda i Amerikanca Tomija Pola biće posebno interesantan za Novaka Đokovića, jer Norvežanin diše za vrat srpskom as i ima samo pet bodova manje od Noleta (4.695). Zato bi po Noleta bilo dobro da domaći takmičar prođe dalje.

18.41 - Srpska teniserka Aleksandra Krunić igra protiv Čehinje Laure Samsonove (oko 21) meč trećeg kola i ukoliko se plasira dalje ićiće na pobednicu duela Serena Vilijams (SAD) - Ajla Tomljanović (Australija)

18.39 - Kod dama igraju Ons Žaber iz Tunisa i Amerikanka Šelbi Rodžers.

18.37 - U toku su mečevi Alehandro Davidovič Fokina (Španija) - Danijel Elani Galan (Kolumbija), odnosno, Endi Marej (Velika Britanija) - Mateo Beretini (Italija).

18.30 - Dobrodošli na blog posvećen četvrtom talmičarskom danu na US Openu na portalu Informer.rs.