09.10.2022.

11:28 >> 13:50

KAD HOĆE DA GA SLOME, NOVAK SE PRETVORI U ZVER! Đoković uništio Cicipasa za 90. trofej u karijeri!

Novaku je ovo druga titula za samo sedam dana nakon što je prošle nedelje osvojio turnir u Tel Avivu, ali i matematički obezbedio Završni masters u Toronu. Nisu dali Novaku da igra u Australiji i Americi, ali ga nisu slomili, postao je još jači i nastavio je da piše istoriju.

Srbinu i Grku je ovo bio 10. međusobni meč, a Nole sada vodi 8:2. Najbolji srpski tenis ikada je u prestonici Kazahstana osvoji 90. titulu u karijeri. Na taj način bi približio Rafaelu Nadalu koji ima 92 trofeja u karijeri i nastavio pohod na još jedan rekord Rodžera Federera koji je osvojio 103 pehara.

Nole je fantastično odigrao finale Astane protiv Cicipasa, koga je dobio osmi put u karijeri. Igrao je koliko je bilo potrebno protiv mladog rivala protiv koga je u prvom setu izgubio smao pet poena. Nole je slomio otpor Grka u osmom gemu kada je napravio brejk posle očajnog servis gema Cicipasa. Potiom je bez izgubljenog poena potvrdio brejk i dobio set sa 6:3.

Nastavio je u istom timu Srbin u drugom setu.Nakon što je u trećem gemu ispustio dve brejk lopte, ispravio je grešku u petom gemu. Uzeo je lagano servis Cicipasu, potvrdio brejk u nastavku i poveo 4:2, sačuvao prednost i na kraju trijumfovao - 6:3, 6:4.

Naš as je tek drugi igrač posle Rodžera Federera koji je osvojio turnire iz svih kategorija u istoj sezoni i tu u sezoni u kojoj mu je bilo zabranjeno da se takmiči u Australiji i Americi. Osvojio je trofeje na Mastersu u Rimu, zatim grend slem na Vimbldonu i potom u Tel Avivu turniru 250 serije.

Đoković je sada osvojio turnir iz 500 serije i kompletirao titule iz svih kategorija u jednoj sezoni. Slavni Švajcarac 2010. godine uspeo je da osvoji Australijan Open, Masters u Sinsinatiju, turnir 500 serije u Bazelu, a onda i 250 serije u Stokholmu.

NOVAK ĐOKOVIĆ - STEFANOS CICIPAS 6:3, 6:4

Drugi set

6:4 - Kraj! Velika pobeda Novaka Đokovića i novi, 90. tofej u karijeri!

5:4 - Cicipas je i dalje u meču, ali Novak servira za titulu u Astani, drugu u nizu.

5:3 - Novi ekspresan gem Đoković, Cicipas servira za ostanak u meču, ali su male šanse da Grk nešto uradi i preokrene situacija, bar izbori treći set.

4:2 - Nole gazi Cicipasa, potvrđuje brejk i podiže navijače na noge u Astani.

3:2 - Kakav brejk Đokovića, Cicipas je uspeo na svoj servis da osvoji samo jedan poen. Neće se ni oznojiti a osvojiće novi trofej Nole. Cicipas nema rešenje za Srbina.

1:2 - Dve brejk lopte imao je sada Đoković ali je pronašao rešenje Grk i spasio servis gem.

1:1 - Bez uzbuđenja na startu drugo seta jedan i drugi bez problema osvajaju serviv gemove.

Prvi set

6:3 - Posle polasata igre Nole dobija prvi set protiv Cicipasa, poslednji gem osvaja bez ozgubljneog poena Srbin.

5:3 - Brejk Novaka! Grk je odigrao katastrofalno ovaj gem, pogodio je samo jedan prvi servis, Đokovič je to kaznio, uzeo mi je servis gem i sada servira za prvi set.

4:3 - Novak je na svoj servis do sada izgubio samo četiri poena, ali i dalje čekamo brejk ili bar priliku za brejk.

2:1 - Novak i Stefanos nastavljaju bez problema da osvajaju svoje servis gemove, ali Srbin vodi.

1:1 - Cicpas uzvraća istom merom, lagano dolazi do prvog gema u finalnom meču.

1:0 - Đoković bez izgubljenog poena osvaja prvi gem u maču!

Meč između Đokovića i Cicipasa u Astani je počeo!

11.29 - Stefanos Cicipas u karijeri nikada nije podigao turnir na turniru iz serije 500, a igrao je u osam finala.

11.22 - Đoković pet meseci nije izgubio niti jedan jedini set u ATP mečevima, do duela sa Danilom Medvedevom u polufinalu Astane. Imao je niz 24:0.

11.25 - Srbin i Grk će odigrati 10. međusobni meč, a Nole vodi 7:2, ove setone ga je pobedio na mastersu u Rimu.

11.21 - Najbolji srpski tenis ikada će ti u prestonici Kazahstana da osvoji 90. titulu u karijeri.

11.20 - Finalni meč između Novaka Đokovića i Stefanosa Cicipasa na turniru u Astani pratite na Informer.rs.