ITALIJAN NA NOVAKOVOM PUTU, ali Đoković mora da pobedi Hačanova!

Lorenco Museti će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom susreta između Novaka Đokovića i Karena Hačanova.

Italijan je tako došao do najveće pobede u karijeri do sada i prve nad igračem iz Top 5. Museti je 23. na svetskoj listi, prethodno je pobedio Marina Čilića i Nikoloza Basilašvilija.

Lorenco Museti

Rud je bolje otvorio susret, brejkom u poslednjem desetom gemu došao je do početnog seta, 6:4.

Ali, stao je, a Italijan je ti iskoristio. U drugom setu su razmenili  brejkove u petom u šestom gemu, da bi Museti u devetom opet oduzeo servis protivniku, a potom odservirao za 6:4 i izjednačenje u meču.

U odlučujučem delu igre, Museti je prvi napravio brejk, u petom gemu, što mu je bilo dovoljno da upiše trijumf.

Novak Đoković se prople sezone plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa pošto mu je Lorenco  Museti predao meč pri rezultatu 4:0 u petom setu. Posle su zajedno išli na Vimbldon.

Museti je imao zakazan ispit u Italiji 16. juna, koji je morao da pomeri za 21. jun, a 23. je trebalo da krene put Londona. Prvi reket sveta se ponudio tada da Musetija povede privatnim avionom, ali sa poletanjem sa Majorke