15.11.2022.

16:10

NOVA ŠAMARČINA! NADAL VIŠE NE MOŽE DA POBEDI NIKOGA! Drugi poraz Španca u Torinu! NA KORAK JE OD ISPADANJA!

Sa druge strane Kanađanin je ostvario prvu pobedu, posle poraza u prvom kolu od Kaspera Ruda.

Na startu meča, do osmog gema oba tenisera su bili sigurni na svojim servisima, a onda je Ože-Alijasim napravio brejk koji se ispostavio i odlučujućim za osvajanje prvog seta. Servirao je Kanađanin za set i nije propustio priliku da osvoji gem i stavi pečat na prvu deonicu.

Feliks Ože Alijasim

Nadal je u prvom i sedmom gemu imao po dve vezane brejk lopte, nije ih iskoristio i izgubio je set koji je trajao 53. minuta.

Put do pobede kanadski teniser je trasirao već na početku drugog seta, kada je još jedanput "brejknuo" Španca. Već u sledećem gemu je potvrdio brejk i poveo 3:1.

Do kraja meča Nadal nije uspeo da napravi brejk i vrati u meč i glatko je poražen od Ože Alijasima.