24.01.2023.

06:53

RUS PRVI POLUFINALISTA AUSTRALIJAN OPENA, Korda predao meč zbog povrede!

Sebastijan Korda predao je meč u trećem setu prvi vođstvu Karena Hačanova 7:6, 6:3 i 3:0 u trećem setu.

Amerikanca je tokom meča mučio zglob, pokušao na sve načine da ostane u meču, ali je na kraju bio primoran da preda duel sredinom trećeg seta. Hačanov će u polufinalu igrati sa pobednikom meča između Stefanosa Cicipasa i Jiržija Lehečke.

Korda predao zbog zgloba

Hačanovu je ovo drugo polufinale u nizu, nakon Ju Es opena prošle sezone. Rus je dobio neizvestan prvi set nakon taj brejka. Prvi je stigao do brejka i prednosti od 4:1. Međutim, vratio se Korda u set, uzvratio ribrejkom i izborio taj brejk. Odlučujući gem bolje je odigrao Rus i potom poveo u meču posle 52 minuta igre.

Sebastijan Korda imao problem sa zglobom šake

U drugom setu je Hačanov imao lakši posao. Korda je imao problem sa zglobom, nije mogao da pruži pravi otpor protivniku, pa je Hačanov napravio dva brejka i na kraju dobio set sa 6:3.

Bilo je jasno da Korda neće moći da nastavi meč, pa je Hačanov bez otpora napravio brejk u trećem setu. Uspeo je da osvoji samo poen, pa je nakon trećeg gema pružio ruku rivalu i predao meč.