24.01.2023.

13:41

GRK NA RUSA USRED MELBURNA! Cicipas protiv Hačanova u polufinalu Australijan opena!

Grčki teniser će se u polufinalu boriti protiv Rusa Karena Hačanova, kome je meč u trećem setu predao Sebastijan Korda. Cicipas protiv Rusa vodi sa 5:0, pa je veliki favorit pred predstojeći duel.

Cicipas se lakše nego što je očekivao, posle dva sata i 19 minuta, domogao polufinala. Jedan brejk bio je dovoljan Cicipasu u prvom setu, koji je dobio sa 6:3. U drugom je ipak imao malo više posla.

Stefanos Cicipas u polufnalu AO

Čeh je imao šansu da povede, ali je prokockao četiri brejk prilike, pa je na kraju taj-brejk presudio. Grk je briljirao u odlučujućem gemu. Brzo je napravio dva mini brejka, poveo sa 5:1, pa je bez problema priveo set kraju.

To je bilo sve od Jiržija, koji nije imao rešenje za Cicipasa u trećem setu kako bi bar malo produžio meč. Opet je propustio priliku za brejk, tačnije tri, pa je Grg na servis rivala iskoristio meč loptu za maksimalnu pobedu.

Jirži Lehečka završio takmičenje na Australijan openu

- Nije bilo lako u nekim tesnim gemovima ali sam uspoe da iskoristim svaku šansu da ga zaustavim - kazao je Cicipas posle meča.