09.02.2023.

21:42

SUMRAK SRBINA U DALASU! Kecmanović ISPAO posle PREOKRETA! Mišu IZBACIO 102. teniser sveta!

Maratonski meč trajao je dva časa i 11 minuta, u kome je Miša izgubio dobijen duel!

Naime, Srbin je prvi set dobio glatko i ubedljivo sa 6:2, a onda je usledio sumrak Kecmanovića!

Tok je išao po planu Miomira, usledilo je potom malo "kočenje" i razmena brejkova za 2:4 i 3:4, a onda i taj-brejk koji je probudio 102. tenisera sveta.

Kada je preživeo i sačuvao servis u šestom gemu odlučujućeg seta (3:3), protivnik je u devetom napravio brejk za 5:4 i potvrdio ga za senzacionalnu pobedu.

Emilio Gomez će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz duela Džon Izner (SAD) - Danijel Altmajer (Nemačka).

Ovaj poraz potvrdio je pad u Kecmanovićevoj karijeri, pošto je posle ispadanja na startu Australijan Opena, sada je poražen od potpuno anonimnog Ekvadorca koji je daleko ispod Mišinih kvaliteta.