20.04.2023.

12:08

SRBI ZAKAZALI DUEL U BANJALUCI! Đoković ide na Lajovića u četvrtini finala Srpska opena!

Upisao je Dušan Lajović 11. trijumf ove sezone i zakazao duel sa Novakom Đokovićem u  četvrtfinalu Srpska opena.

Posle interesantnog prvog seta gde su viđeni brejkovi na obe strane, na kraju je kao pobednik izašao srpski teniser koji je bolje odigrao ključne poene.

U drugom setu Dušan je prikazao fenomenalnu igru, demolirao protivnika i nije mu dao ni promil nade. Vezao je srpski teniser pet gemova bez izgubljenog poena, što se retko viđa u tenisu. Nanizao je ukupno 22 poena i demolirao rivala.

Biće bez sumnje interesantan duel Srba u narednoj rundi, a to će biti treći duel Đokovića i Lajovića. Novak vodi sa 2:0, a ostaje da se vidi može li Dušan da napravi iznenađenje.

Poslednji meč odigrali su u Monte Karlu 2018. godine, a pre toga 2015. u Dohi. Lajović u pomenuta dva meča nije uspeo Novaku ni set da uzme.