21.04.2023.

13:43

VELIKA ŠTETA! Đere poražen od Vajdinog pulena!

Slovački teniser je posle velike borbe i 150 minuta igre uspeo da pobedi Đerea sa 6:2, 4:6, 7:5.

Bio je to njihov treći meč i druga pobeda Molčana, prethodno ga je Đere ove sezone pobedio na betonu u Puneu. Srbin je imao veliku šansu da napravi prekoret, vodio je 5:4 i 30:0 u setu odluke na svoj servis, ali je sve to "prosuo".

Igrač kojeg trenira Marjan Vajda bolje je otvorio meč, napravio je brejk u četvrtom gemu za 3:1 i tu prednost je na kraju uspeo da iskoristi. Napravio je brejk i u osmom gemu i tako dobio početni set sa 6:2 posle 36 minuta igre.

Zaigrao je Đere bolje u nastavku, u sedmom gemu je konačno uspeo da slomi otpor rivala i dođe do prvog brejka u meču. To mu je bilo dovoljno da dobije set sa 6:4 i izjednači.

Ipak, set odluke je pripao Molčanu koji će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Damira Džumhura i Andreja Rubljova.