31.05.2023.

23:27

PAKLENIH SAT I PO, A ONDA... Furija zvana Đoković, pa IGRA NERAVA i pobeda! A sad Španac koji NE LEŽI NOVAKU!

Mnogo bolje je srpski teniser ušao u meč od rivala, svi su posle futrioznih 3:0 i 5:2 očekivali brz kraj prvog seta, ali to se nije dogodilo. Usledio je veliki pad u igri u igri trećeg reketa sveta, to je Fučovič iskoristio i izjednačio na 5:5.

Dramatičan je bio kraj uvodnog dela igre, a na kraju ga je odlučio taj-brejk, koji je Novak osvojio 7:2.

Bile su to Novakove muke žive, a prvi set je trajao skoro sat i po,nervozan je bio Nole, vikao je i na svoj stručni štab, ali je ipak uspeo da doće do prednosti protiv nezgodnog Mađara.

Izgleda da je Fučoviča sve to iscrpelo, pa je u drugom setu ostao bez snage. Đoković ga je, jednostavno, počistio "krompirom" i trasirao sebi put ka pobedi.

Bukvalno je Đoković plesao po terenu, igrao je u svom fazonu, i oduvao rivala bez izgubljenog gema.

I treći set otvorio je fenomenalno sa dva brza brejka, ali je Fučovič odmah odgovorio.

Viđen je odličan tenis uz dosta nadmudrivanja, drop šotova i lobova a na kraju je Đoković potvrdio zbog čerga ima čeličnu psihu

U trećem kolu, Novakov protivnik biće španski teniser Alehandro Davidović Fokina koji se plasirao u treće kolo Rolan Garosa pošto je pobedio Francuza Luku van Aša sa 6:4, 6:3, 7:6.

U poslednjem duelu, Davidovič Fokina je pobedio Đokovića rezultatom 2:1 u Monte Karlu.