04.06.2023.

15:49

ČEKA POBEDNIKA! Evo protiv KOGA će igrati Novak ukoliko trijumfuje

Hačanov je do četvrtine finala došao pobedom nad Italijanom Lorencom Sonegom od 7:6, 6:4, 7:6, 6:1. Italijan je bio ubedljivo najteži ispit za Hačanova od početka tunira pošto je prethodno uspeo da savlada Konstana Lestienea, Radu Albota i Tanasisa Kokinakisa.

Ruski teniser je do pobede došao nakon tri ipo sata igre i tako izjednačio nabolji rezultat na Rolan Garosu u svojoj karijeri.

Uprkos izgubljenom prvom setu, Hačanov je "sabio redove" i u nastavku napravio preokret.

Karen Hačanov

Prelomni momenat meča bio je tajbrejk trećeg seta kada Sonego nije iskoristio set loptu, a Hačanov ubacio u "brzinu više". Četvrti set završen je sa samo jednim osvojenim gemom Sonega.

Hačanov i Đoković susreli se ukupno devet puta, a srpski teniser je slavio u čak osam navrata. Jedinu pobedu, ruski teniser je zabeležio 2018. na mastersu u Parizu na tvrdoj podlozi.