20.07.2023.

09:05

Sramota! Mađarica neće biti kažnjena posle odvratnog poteza! (VIDEO)

Na turniru u Mađarskoj Kineskinji su protiv domaće igračice Amarise Tot pri rezultatu 5:5 u prvom setu ukrali čist poen.

Dok je Žang pokušava da objasni sudiji da je loptica bila dobra, da nije aut, Mađarica je pre dolaska supervizora napravila potez kojim je zgrozila celu planetu. Namerno je izbrisala trag na liniji koji je pokazivao da je Kineskinja oštećena. Nekoliko minuta kasnije Kineskinja se povukla sa meča zbog napada panike i priznala je da je u poslednje vreme imala psihičke probleme.

Mađarica se posle svega nije osećala krivom iako je brisanjem traga lopte napravila krajnje nesportski gest. Kineskinja ju je pitala zašto to radi, a ona je "mrtva hladna" rekla:

Zato što praviš probleme, eto zato.

Mađarica je posle meča za tamošnje medije pravdala sebe i za haos optužila Kineskinju koja se samo borila za sebe.

- Ne znam zašto je napravila toliku galamu od svega, što je želela da preinači odluku sudije. Ne razumem što to nije prihvatila, uvalila se sama u nevolju - rekao je Tot, koja će igrati sa Katarinom Beindl u drugom kolu.