04.08.2023.

20:52

Đere pao posle velike borbe! Srbin nije iskoristio pet meč lopti, a onda je stigla kazna

Bio je ovo neverovatan meč sa dosta preokreta, Laslo je odlično igrao, ipak nije uspeo da stigne do trijumfa.

Veliku borbu videli smo već u prvom setu koji je završen tek u taj-brejku. Imala su obe tenisera brejk prilike, ali nisu uspeli to da iskoriste.

Bio je dosta skoncetrisaniji Laslo Đere u taj-brejku i rezultatom 7:3 je stigao do vođstva protiv nekadašnjeg grend slem šampiona.

Sličnu situaciju smo gledali u drugom setu, ipak uspeo je da stigne Austrijanac do brejka pri vođstvu 6:5 za njega.

Što se tiče poslednjeg seta, ovo je sigurno bio jedan od najzanimljivijih setova u tekućoj godini.

Ponovo nismo videli brejkove, a pri rezultatu 6:5 za njega, srpski teniser nije iskoristio čak tri meč lopte, a onda je set otišao u taj-brejk.

Tu je Đere imao dve meč lopte, ipak spasao  je to Tim, a zatim je uspeo da preuzme kontrolu i stigne do trijumfa.

Dominik Tim će u finalu Kicbila igrati protiv argentinskog igrača Sebastijana Baeza.