12.08.2023.

08:13

Šokantan poraz razjarenog Alkaraza! Neviđeno ponašanje!

Nije uspeo Alkaraz da opravda ulogu favorita u meču koji je trajao dva sata i 21 minut, a završen je u tri seta rezultatom 6:3, 4:6, 6:3.

Svojim ponašanjem na centralnom terenu mladi Španac je zapanjio publiku, koja nije navikla da ga vidi u tako negativnom svetlu! Karlos nije uspeo da iskontroliše emocije krajem prvog seta koji je izgubio, kada je bacao reket ka svojoj klupi. Verovali ili ne, on nije čak ni opomenut za tu reakciju, pa je osokoljen time kasnije i šutirao lopticu.

Ipak, uspeo je dobije drugi set i produži nadu da može do preokreta, ali mu to Tomi Pol nije dozvolio.

Amerikanac je bio sjajan u trećem setu i sa tri gema u nizu je završio posao zakazavši duel protiv Aleksa De Minora. Alkaraz je i pored poraza osvojio nove bodove i od ponedeljka će imati 600 bodova više u odnosu na drugoplasiranog srpskog asa Novaka Đokovića.

Srbin i Španac će naredne sedmice igrati na mastersu u Sinsinatiju, a potom i na US openu koji počinje 28. avgusta u Njujorku.

U polufinalu Toronta je i Janik Siner koji je u tri seta, sa 6:4, 4:6, 6:3 eliminisao Gaela Monfilsa.