31.08.2023.

07:08

Iznenađenje! Novaku sve ide na ruku, ispao finalista!

Norvežanin koji je peti teniser sveta poražen je posle pet setova od Žižen Žanga sa 6:4, 5:7, 6:2, 0:6, 6:2.

Ovim porazom u drugoj rundi Rud će doživeti pad od najmanje četiri pozicije na ATP listi.

Nakon tri sata i 21 minuta igre napravio je Kinez iznenađenje, a seča favorita se nastavila. Naime, 67. igrač planete je najavio dobru partiju već u prvom setu. U uvodnom gemu nije iskoristio pet brejk lopti, ali se sabrao, dao gas i u trećem je iskoristio jednu i ispostavilo se vrednu da osvoji prvi set.

Rud je u drugom setu u 12. gemu uspeo da oduzme servis rivalu i izjednači. Nije odustajao Žang i  napravio je dva brejka u narednom i ponovo poveo.

Norvežanin je furiozno odgovorio u četvrtom setu sa 6:0. Tada su mnogi mislili da će uspeti da slomi i preokrene protiv Žanga, ali je ovaj  pokazao mentalnu i fizičku snagu i sa 6:2 privedo ovaj susret kraju.

Naredni rival biće mu Rinki Hidžikata, a vredi istaći da je Rud samo jedan u nizu najboljih igrača planete koji su eliminisani, a nalazili su se u Novakovom delu žreba. Pre njega su ispali Holger Rune i Stefanos Cicipas i Feliks Ože Alijasim, dok se i dalje nadmeću Frensis Tijafo i Tejlor Fric.