05.10.2023.

12:23

Šteta! Srbin poklelao u Kini!

Meč je trajao dva sata i 17 minuta, borio se naš as, ali nije imao snage da uzme ni set teniseru iz Australije.

U prvom setu Laslo Đere je propuštao vrlo dobre prilike, a imao je čak pet brejk lopti, ali nijednu nije iskoristio. U tajbrejku bolje je servirao Hidžikatam, koji je dva puta oduzeo servis Đereu za osvajanje prvog seta.

Mučila su leđa srpskog tenisera, sredinom drugog seta je zatražio i pomoć fizioterapueta. U drugom setu Hidžikata je napravio brejk u trećem gemu. Uspeo je da odbrani vođstvo, iako je Đere imao dve vezane brejk lopte pri rezultatu 4:3. Laslo je uspeo da vrati brejk u desetom gemu za 5:5, posle tri spašene meč lopte,  potom je srpski teniser vrlo lako izgubio svoj servis gem, pa je Australijanac u 12. gemu sigurnim servisima osigurao svoju pobedu.

Podsetimo, Dušan Lajović pobedio je Stena Vavrinku na startu mastersa u Šangaju sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6. Naredni rival našem teniseru biće Holanđanin Talon Grikspor. Srpski as, 54. teniser sveta, bio je bolji od Švajcarca, trenutno 47. na ATP listi, koji je u karijeri osvojio Australijan open, Rolan Garos i Ju-Es open.