11.10.2023.

15:00

Šok nad šokovima! Alkaraz ispao sa mastersa!

Trenutno drugi teniser sveta Karlos Alkaraz izgubio je od Bugarina Grigora Dimitrova, 19. na ATP listi, rezultatom 5:7, 6:2, 6:4 posle dva sata i 11 minuta velike borbe.

Kvota da će Dimitrov pobediti pre meča bila je čak 5,00 što najbolje govori kakvu je senzaciju priredio protiv španskog čuda od deteta.

Bugarin je bolje ušao u meč i čak servirao za prvi set, ali mu je tada Alkaraz vratio brejk i potpuno preokrenuo prvi deo igre u svoju korist.

Niko tada nije slutio da će Dimitrov ipak upisati pobedu, ali ga taj pad u finišu prvog seta, iuspostavilo se, nimalo nije omeo.

Razbio je Španca u drugom setu, dok je u trećem od početka do kraja držao brejk i nije dozvolio da mu se desi isto što u prvom delu igre.

Zahvaljujući tome, Alkaraz neće moći do kraja godine da se vrati na prvo mesto i svrgne našeg Novaka, jer mu je učešće u Šangaju donelo samo 80 bodova.

Dimitrov će za polufinale igrati sa Nikolasom Đarijem iz Čilea.