18.11.2023.

17:12

Siner čeka Novaka! Italijan savladao nervoznog Medvedeva

Trenutno četvrti teniser  sveta Janika Siner nakon tri seta igre savladao je Danila Medvedeva rezultatom 6:3, 6:7, 6:1.

Bio je ovo veoma uzbudljiv duel, ipak Italijan je zasluženo došao do trijumfa. Rus se danas nije borio samo sa Sinerom, već i sa publikom s kojom je više puta ulazio u konflikt.

Jedan brejk je bio dovoljan Janik Sineru da povede u setovima. Bio skoncentrisan u pravim momentima i uspeo je da nadmudri rivala.

Dosta je sigurniji Medvedev bio u drugom setu, a u taj-brejku je uspeo da dođe do izjednačenja, tako da je na red došao treći set.

U trećem setu kao da smo gledali samo jednog tenisera, Janik Siner je dominirao i potpuno zasluženo stigao do same završnice turnira.

Janik Siner  će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Novaka Đokovića i Karlosa Alkaraza.