15.01.2024.

12:26

Bravo! Kecmanović u drugom kolu Australijan opena!

Iako je važio za favorita, naš as nije baš najbolje počeo meč, Japancu je bio potreban jedan brejk kako bi stigao do prvog seta. Drugi set je bio već drugačija priča, oba igrača su bila sigurna na svoj servis.

Ipak, iskoristio je Miša prvu brejk loptu u setu koja s kojom i isto vreme uspeo i da izjednači u setovima.

Kako je vreme odmicalo,  Srbin je bio sve sigurniji. Oduzeo je servis protivniku i završio treći set sa 6:4.

Ipak, situacija u četvrtom setu je bilo dosta komplikovanija. Vantanuki je prvi došao do brejka, ipak Kecmanović  je napravio dva i uspešno se plasirao u drugo kola Otvorenog prvenstva Australije.

Njegov narednik protivnik je pobednik iz duela Jana Lenarda Štrufa i Rinikija Hikijate.