20.01.2024.

12:08

Novo iznenađenje! Nekadašnji finalista Ju-Es opena pakuje kofere!

Nekadašnji finalista Ju-Es opena i 11 nosilac u Melburnu izgubio je u trećem kolu od Kamerona Norija posle četiri seta rezultatom 6:4, 6:7, 6:4, 6:3.

Britancu je za plasman u narednu rundu bilo potrebno tri sata i šest minuta igre, a naredni rival biće mu pobednik meča u kom se sastaju Zverev i Mikelsen.

Nori je već na startu nametnuo svoj ritam i brejk u trećem gemu bio mu doovljan da uzme prvi set posle 40 minuta igre.

Posle velike borbe i tajbrejka, Rud je stigao do izjednačenja, a u trećem smo videli čak tri brejka, iako je nekada osmi reket sveta prvi izgubio servis, uspeo je da se vrati i osvoji set.

U četvrtom setu bilo je dovoljno da samo jednom oduzme servis svom  i tako dođe osmine finala Australijan opena prvi put u karijeri.