27.01.2024.

11:04

Ne može joj niko ništa! Sabalenka je kraljica Australijan opena

Trenutno druga na WTA listi pobedila je Kineskinju Ćinven Ženg (21) za samo sat vremena i 17 minuta igre rezultatom 6:3, 6:2.

Sabalenka je i prošle godine slavila u Melburnu i to su joj za sada jedini grend slem trofeji u kolekciji.

Gotovo nikakvu šansu nije imala mlada Kineskinja u finalu. Sabalenka je već u drugom gemu prvog seta napravila brejk. Ženg je već u narednom imala priliku za ribrejk i ispustila je tri šanse da oduzme servis protivnici, ispostavilo se i poslednje.

Sabalenka je u osmom gemu imala još tri brejk, ujedno i set lopte, nije ih iskoristila, ali je onda na svoj servis bila sigurnija i povela sa 6:3.

I u prvom i petom gemu drugog seta, Sabalenka je iskoristila prve brejk šanse. Ruka joj je zadrhtala samo kad je servirala za meč, tada je i Ženg imala brejk šansu, ali uspela je da se izvuče Beloruskinja i iskoristi petu meč loptu.