07.03.2024.

21:57

Italijan mu očitao lekciju! Kecmanović počišćen na startu Indijan Velsa

Trenutno 47. igrač planete večeras je izgubio od Italijan Lorenca Sonega sa 7:6, 6:4 posle sat i po vremena igre.

Kecmanović je bio blagi favorit u duelu sa 55. igračem na ATP listi. Srbin i Italijan su sigurno počeli meč, odlično ih je služio servis, pa u uvodnih deset gemova nijedan igrač nije imao priliku za brejk. Ipak, sve se promenilo u 11. gemu kada je srpski as odlučio da napadne servis protivnika i to vrlo uspešno za vođstvo od 6:5.

Italijanski teniser Lorenco Sonego

Očekivalo se da će Beograđanin u sledećem gemu potvrditi brejk i stigne do seta, ali je dozvolio Sonegu da se vrati u život. Italijan je bez straha napao servis Miomira i stigao do izjednačenja, pa je odluka o prvom setu pala u taj-brejku. Tu se bolje snašao Italijan, koji je odigrao odlično i dobio sa 7:1.

Drugi set počeo je kao i prvi, teniseri su brzo osvajali poene na svoj servis, a onda je prvi poklekao Kecmanović i dozvlio protivniku brejk već u petom gemu i tu je praktično bio njegov kraj. Sonego do kraja meča nijednom nije dozvolio šansu našem asu, koji je u sedmom gemu morao da spašava i dve brejk lopte.

Srbiju će na mastersu u Indijan Velsu predstavljati prvi teniser sveta Novak Đoković, kao i Dušan Lajović.