Autor: S. M.

11.04.2024.

13:25

Senzacija za senzacijom! Eliminisan još jedan Novakov ljuti rival

Od njega je bio bolji takođe Rus, Karen Hačanov rezultatom 6:3, 7:5 posle skoro dva sata žestoke borbe.

Hačanov je 17. na svetu, a Medvedev, 4. na ATP listi, poznat je kao teniser koji najmanje voli šljaku.

Uspeo je to da iskoristi teniser jermenskog porekla i pobedi ga drugi put u karijeri, a prvi posle čak šest godina!

Prvi set bio je i te kako neizvestan, a počeo je brejkovima na obe strane, po dva puta! Uspevali su potom teniseri da drže svoje servise, sve do osmog gema, kada je Hačanov posle čak sedam izjednačenja oduzeo servis protivniku, a onda mirno odservirao za meč.

U drugom setu, obojica su bili znatno stabilniji pri svom servisu, ali samo jedan pad presudio je Medvedevu.

Dozvolio je brejk lopte u 11. gemu, drugu je iskoristio Hačanov, a potom i prvu meč loptu na svoj servis.

On će u narednom kolu igrati sa boljim iz duela Aleksandar Zverev - Stefanos Cicipas.

Podsetimo, Medvedev je bio potencijalna pretnja Novaku tek u finalu, jer nisu u istom delu žreba.