09.05.2024.

12:27

Bravo! Međedović u drugom kolu Rima, Srbin nastavio da gazi!

On je u prvom kolu savladao Aleksandra Popirina sa 2:0 u setovima rezultatom 6:3, 6:2. Duel je trajao sat vremena i 16 minuta.

Napravio je iznenađenje srpski as koji morao da prođe kvalifikacije kako bi se našao u glavnom žrebu, a potom je bio bolji i od 42. tenisera sveta.

Bio je ovo briljantan performans Međedovića, nije imao respekta prema bolje rangiranom igraču i sigurno je došao do trijumfa.

U prvom delu meča,  teniser iz Novog Pazara je do brejka došao u šestom gemu, uspeo je potom da održi prednost, a tome je donelo vođstvo u setovima.

Što se tiče drugog seta,  Hamad je oduzeo servis protivniku u prvom i sedmom gemu. Imao je Popirin šansu za brejk prilikom rezultata 5:2 za Srbina, međutim to je Međevodić uspeo da spreči, a potom da iskoristi prvu meč loptu.

U narednoj rundi igraće protiv 30. nosioca na takmičenju, španskog tenisera Alehandra Davidoviča Fokine.