Autor: S. M.

13.05.2024.

16:38

Auuuuu, kakav šok! Ispao jedan od favorita!

Aktuelni šampion ATP 1000 mastersa u Madridu izgubio je u 3. kolu turnira u prestonici Italije od kvalifkanta!

Rubljova, šestog na svetu, pobedio je 109. na ATP listi Aleksandr Miler (27) iz Francuske rezultatom 3:6, 6:3, 6:2 posle sat i 49 minuta igre.

Podbacio: Andrej Rubljov

Nakon što je rutinski osvojio prvi set, koji je mogao još ubedljivije da dobije, Miler je zaigrao kao u transu.

U drugom setu je najpre propustio četiri brejk lopte, ali potom iskoristio petu i rutinski odservirao za set.

Napravio senzaciju: Aleksandr Miler

U trećem je napravio dva brejka, mogao je i treći put da oduzme servis protivniku, ali je propustio dve meč lopte, da bi iskoristio potom treću na svoj servis.

Rubljov će zbog ovog poraza izgubiti samo 40 bodova jer je i prošle sezone ranije eliminisan.

Mileru je ovo najbolji rezultat na mastersima u karijeri, a u četvrtom kolu igraće sa boljim iz duela Napolitano - Đari koji je na programu večeras.