Autor: S. M.

23.05.2024.

12:37

Svaka čast! Međedović u glavnom žrebu Rolan Garosa!

Međedović je u poslednjem kolu kvalifikacija pobedio domaćeg predstavnika, Francuza Žofrija Blonkenoa, 277. na ATP listi, rezultatom 6:2, 6:2.

Srbinu će ovo biti drugo učešće na Rolan Garosu, a prošle godine je ispao u drugom kolu.

Hamad je bio favorit na ovom meču što je i dokazao.

Francuz je imao u prvom setu brejk šanse, ali ih je 134. na svetu sve spasio. Dva puta je oduzeo servis protivniku i priveo set kraju.

Uprkos tome što se završio istim rezultatom, drugi set je bio drugačiji. Novopazarac je dominirao i nije dozvolio protivniku ni da se ponada da može do preokreta, pa nije imao nijednu brejk šansu.