02.06.2024.

22:28

Prvi put među osam najboljih u Parizu! Dimitrov poslao kući Poljaka (VIDEO)

Dimitrov je u tri seta bio bolji od Poljaka Huberta Hurkača sa 7:6, 6:4, 7:6 posle dva sata i 55 minuta. Trenutno 10. igrač na ATP listi tako ostvario najbolji rezultat u Parizu, gde je tokom prethodnih 14 učešća najdalje stigao do osmine finala, sada je konačno otišao korak dalje.

Duel na "Filipu Šatrijeu" obeležili su sigurni servisi obojice tenisera, pa u prvom setu nije viđen nijedan brejk, pa je odluka pala u taj-brejku, gde je Bugarin slavio sa 7:5. Identičan scenario odvijao se i u drugom setu, sve do sedmog gema, kada je Poljak popustio na svom servisu, a Dimitrov to iskoristio i stigao do brejka, koji mu je ujedno doneo i set.

Hubert Hurkač

Ništa se nije promenilo ni u trećem setu, obojica igrača su sigurno servirali i brzo rešavali gemove u svoju korist, pa se još jednom otišlo u taj-brejk, gde je šest godina stariji Bugarin još jednom bio bolji sa 7:3.

Dimitrov će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča u kojem se sastaju Italijan Janik Siner i Francuz Korentan Mute.