22.06.2024.

21:20

Hurkač olako savladao Zvereva i zakazao finale sa Sinerom!

Posle nešto više od sat ipo vremena igre, teniser iz Vroclava olako je savladao četvrtog igrača sveta. Zverev je propustio priliku u sedmom gemu prvog seta, kada nije iskoristio četiri brejk lopte. Ispostavilo se da je to bilo ključno za njegov današnji poraz. Hurkač je u taj brejku sigurno servirao i stigao do 7:2.

Drugi set je nastavljen u istom tonu, a šanse za preokret Zvereva bile su minimalne. Poljak je napravio brejk u trećem gemu i uz siguran servis stigao je do rezultata 6:4 i do trijumfa. Interesantno je napomenuti da je ovo bio njihov četvrti međusobni susret u karijeri, a prva pobeda poljskog tenisera.

Hurkač će u finalu turnira u Haleu igrati sa italijanskim teniserom Janikom Sinerom, koji je savladao Kineza Džidžen Džanga u dva seta, 2:0 (6:4, 7:6 (3)).

Poljak će u 12. finalu u karijeri pokušati da osvoji ukupno devetu titulu, a drugu ove sezone.