26.06.2024.

18:32

Kraj za Srbina! Međedović propustio šansu za Vimbldon!

Kada je reč o prvom setu, oba igrača bila su poprilično sigurna na svom servisu. Samo su dve brejk lopte viđene sve do ulaska u taj-brejk.

Naš as je ključni gem otvorio izvanredno i poveo sa 3:0. Nije dozvolio protivniku nijedan mini brejk i na kraju je osvojio prvi set.

Ni u drugom situacija nije bila mnogo drugačija. Srpski as je pokazao bolju igru prilikom svojih servisa, ali se Žukajev žestoko borio. Momak iz Novog Pazara je imao čak četiri prilike za brejk pri rezultatu 4:3, ali nije ih iskoristio.

Propuštene šanse su mu se obile o glavu krajem drugog seta kada je Kazahstanac iskoristio svoje prilike za brejk, poveo 6:5 i potom osigurao gem servisom, čime je izjednačio rezultat na 1:1 u setovima.

Hamad Međedović

Međedović je loše počeo odlučujući set, jer je protivnik već u trećem gemu stigao do brejka prednosti. Trenutno 208. teniser sveta je do kraja održavao tu prednost i tako slavio nakon preokreta.