07.07.2024.

19:42

Italijan "spustio slušalicu"! Siner rutinski protiv Amerikanca!

Nije prvi reket sveta ostavio ni trunku nade mladom američkom teniseru da može napraviti iznenađenje. Dva brejka bila su dovoljna Sineru da rutinski osvoji prvi set, najpre u petom a zatim i sedmom gemu. Glavni favorit za titulu na trećem Grend slemu sezone silovito je započeo i drugi set, pošto je odmah na startu oduzeo servis protivniku. Do kraja seta viđena je ravnopravna borba u kojoj su dvojica igrača bila sigurna na svoj servis, pa je i taj period meča pripao 22-godišnjem Italijanu!

Nešto veći otpor 14. igrač planete pružio je u trećem setu, kada je već u drugom gemu napravio brejk. Tu prednost Šelton je čuvao do sedmog gema kada je imao šansu da ode na 5:2, ali Siner je umesto toga stigao do ubedljivih 0:40 i iskoristio drugu brejk loptu. Tada je postalo jasno da Amerikanac nema šta da traži i jedino se postavljalo pitanje kojim krajnjim rezultatom će Siner izboriti plasman među osam najboljih. Presudio je taj brejk u kojem je Italijan iskoristio drugu meč loptu i slavio sa 11:9. Sve je bilo gotovo za dva sata i deset minuta igre.

Siner će ime svog narednog rivala saznati nešto kasnije kada svoj meč odigraju Grigor Dimitrov i Danil Medvedev.