13.07.2024.

17:17

Barbora Krejčikova je nova kraljica Vimbldona!

Ona je pobedila Italijanku Jasmin Paolini  rezultatom 6:2, 2:6, 6:4, posle sat vremena i 58 minuta igre na Centralnom terenu "Ol Ingland" kluba.

Bio je ovo veoma neizvestan meč, obe teniserke su dale sve od sebe, ali Čehinja je došla do svoje druge grend slem titule u singl konkurenciji.

Krejčikova je osvojila prvi set pošto je dva puta oduzela servis protivnici. Paolini je u drugom setu napravila dva brejka i tako izjednačila na 1:1 u setovima.

Češka teniserka je u sedmom gemu trećeg seta napravila brejk. Paolini je u desetom gemu imala dve brejk lopte, ali nije uspela da ih iskoristi.

Barbora Krejčikova u istom gemu propustila dve meč lopte, ali na kraju je treću iskoristila i tako se popela na pobednički tron.

Ona je pre tri godine trijumfovala na Rolan Garosu u pojedinačnoj konkurenciji, dok je u dublu uzela čak sedam grend slem titula.