Autor: S. M.

21.07.2024.

16:45

Ništa od glavnog žreba! Hamad poražen u Kicbilu

Momak iz Novog Pazara izgubio je u drugom, poslednjem kolu kvalifikacija, od Kolumbijca Danijela Elahija Galana rezultatom 6:4, 2:6, 6:2.

Naš teniser, kao 122. na svetu, bio je favorit protiv 142, ali se to na terenu nije videlo.

Jednu brejk loptu imao je Hamad u prvom setu, u drugom gemu i nije je iskoristio. Protivniku je dozvolio da mu oduzme servis u sedmom gemu, a Kolumbijac je bez većih problema priveo set kraju.

Probudio se Hamad u drugom setu, iskoristio dve od četiri set lopte i uz dva brejka izjednačio rezultat.

U trećem setu, kao i u prvom, imao je jednu brejk loptu koju nije iskoristio što ga je koštalo eventualne pobede.

Galan je realizovao prvu od tri vezane meč lopte i plasirao se u glavni žreb turnira iz kategorije ATP 250 koji se igra za nagradni fond od 651.865 evra.