23.07.2024.

15:12

Međedoviću malo dva meča da savlada 137. tenisera sveta

Od našeg asa je bolji bio 137. teniser sveta Danijel Galan posle tri seta igre rezultatom 6:4, 5:7, 6:3. Meč je trajao dva sata i 53 minuta.

Loše je počeo Hamad meč, pošto je Kolumbijac poveo sa 3:0, međutim uspeo je da vrati, ali vrlo brzo protivnik dolazi do novog i tako rešava prvi set u svoju korist.

U drugom setu smo gledali egal borbu, Kolumbijac je pri rezultatu 5:4 imao meč loptu, spasao je to teniser iz Novog Pazar, a zatim u sledećem gemu došao do brejka, odmah je to povrdio i tako poravnao reuzltat u setovima.

Bio je u dva gema u trećem setu Hamad na korak do toga da oduzme servis protivniku, međutim nije uspeo u svojoj nameri. Kaznio je to Galan, brejknuo je Srbina i plasirao se u drugog kolo austrijskog turnira.

Zanimljivo je da je ovo drugi duel ova dva tenisera u Kicbilu. Galan je bio bolji i u finalnom kolu kvalfikacija, ali Međedović je na takmičenje upao kao srećni gubitnik, pošto je Nuno Boržeš otkazao učešće.

Danijel Galan u drugom kolu Kicbila igra protiv Argentinca Dijasa Akoste.