24.07.2024.

15:15

Bravo Olga! Srpkinja protiv ruskog čuda u polufinalu

Ona je savladala Anu Bondar iz Mađarske u dva seta posle oko sat i 45 minuta borbe 7:5, 6:2. U polufinalu će igrati sa Mirom Andrejevom iz Rusije.

Uspela je Olga prva da napravi brejk, potom povede sa 4:2. Bondarova je ipak uzvratila u narednom gemu, pa je usledila drama. Olga je propustila dve brejk, pa je Mađarica prokockala svoje šanse. Naša teniserka je na sreću povela sa 6:5, a onda iskoristila brejk loptu za osvajanje prvog seta.

U drugom je Olga odmah napravila brejk za 2:0. Mađarica je uvratila kao u prvom setu, ali je naša teniserka vezala još dva brejka, dobila set i meč.

Ovom pobedom je Olga osvojila 97 bodova, a dve pobede je dele od trofeja. U slučaju trijumfa na turniru vratila se bi se međi 100 najboljih. Pored bodova, plasmanom u polufinale zaradila je i 10.100 evra.

U polufinalu je očekuje duel sa sjajnom mladom ruskom teniskom nadom, Mirom Andrejevom, koja je prvi nosilac i trenutno 32. teniserka na planeti.